אלבום חדש בקרוב ב"ה!

בס"ד

 

הי כולם!

 

שני פרויקטים בקרוב יוצאים לאור בע"ה. אלבום ג'אז בינלאומי חדש ומפתיע, ופרויקט ישראלי חדש.

 

הישארו בקשר!

 

כמובן כרגיל אפשר להיות איתי בקשר ישירות ב danielzamirmusic@gmail.com או בלשונית "צור קשר" כאן".

 

אוהב אתכם

דניאל

יוסי חרסונסקי בביקורת על האלבום החדש "חי"

דניאל זמיר, חי Alive (הפקה עצמאית, יולי 2015)

כמו אבישי כהן, כמו Third World Love, דניאל זמיר הוא ממבשרי הג'אז המקורי היוצא מציון. אחרי ששמעתי 11 קטעים, אני יכול לדבר על אתנו-ג'אז ישראלי כסגנון. נגן הסקסופון סופרן, חסיד הרבי מלובביץ', הוא יוצר וורסטילי שמחבר ג'אז חופשי עם מסורת יהודית – ניגונים חסידיים, פיוטים ספרדיים, מוסיקה מזרחית. גם מילים ושירה.

באלבום ההופעה החיה הראשון שלו (הקלטות בזאפה ת"א וירושלים) פוגשים את דניאל זמירכמעט בכל צמתי הפיוז'ן שלו, האקספרימנטלי, האתני, בנגינה שיש בה הרבה יותר מאשר טכניקה. תקשיבו ל"חמש מדרגות בנשמה". הוא עולה בהן. שמונה וחצי דקות של סיפור מוסיקלי ועוצמה פנימית, בחיבור לנגן פסנתר מצוין כמו תומר בר, שפותח בסולו נפלא את הקטע הבא – "השר הממונה" על בסיס המילים של שלום שבזי והלחן העממי המוכר. דמיונו של נגן הסופרן מפליג למרחקים. החופש המוסיקלי, שהוא לוקח לעצמו, שפוגש את קו הבס של גלעד אברו.

המורכבות הקצבית המלהיבה מתורגמת לקטעים בעלי שמות מספריים כמו "חמישים וארבע", שעוטה לבוש פאנקי אינטנסיבי בטכניקה מסחררת של זמיר ובתמיכה מצוינת של אמיר ברסלרבעמדת התופים. "חמש עשרה" – שהוא תמצית הפיוז'ן החסידי-ישראלי המלודי של זמיר בחיבור מדליק עם ברסלר בתופים.

השירה הפכה חלק בלתי נפרד מהמוסיקה שלו. ב"התקווה" צליל הסקסופון מקדים מילים המושרות באקצנט ממולמל מעורב מזרחית-יידיש  – "עני (אני!) ורוכב על חמור/ מנסה שלא ליפול אל תוך ארמון החול/ של הזמן שנגמר/ על כל מה שעבר/ של מה שהיה הא מה שיהיה"… נגינתו האסוציאטיבית מגיעה גם להמנון הלאומי בנתיב ג'אז נוגה במסגרת הקטע הארוך (כעשר דקות) לפני שהוא חוזר לחלק השני של השירה – "מה קרה לי/ מה היה לי?/ רפאני/הצילני" שקולח באלתור קול המתחבר בפראזה מלודית לשירה בציבור. ואז – סיום מלהיב בסופרן ושירת התקווה שלו –"שנחזור להיות ביחד בקרוב/ שנגיע אל הסוף!"

אם שירה אז "תתחנני אלי" ("כמה אלימות/ כמה עצבים/ באיזה רחמים/ גדולים אני/ מפנק אותי"). מילים ולחן של אביתר בנאי ובהשתתפותו (פסנתר, ישרה) שיר של סערת רגשות, שמסתיים בסולו סקסופון מרטיט של דניאל זמיר. שיר לפנתיאון.

"שיר השומר"  (עמנואל לין/ בנימין עומר) שנכתב ב-1939, הפך לקטע ג'אז פוסט מודרני מורכב, עשיר ומלהיב של כ-14 דקות, במעברים גאוניים, בסולו יפהפה של תומר בר, בדואט סקסופון-תופים מסעיר (מעורר קריאות התפעלות) של זמיר את אמיר ברסלר. רק על הקטע הזה – אלבום השנה בג'אז המקומי. מסוג ההתרחשויות המוסיקליות הבלעדיות, שאינן יכולות לחזור. סטנדינג אוביישן.
אביתר בנאי הצטרף ל"שיר געגוע לכאן" (מילים ולחן: דניאל זמיר) שיר למתוק שנולד. זמיר יורד מספירות עליונות לאדמה. המהלך המלודי נישא על קצב יפה ובהצטרפות הקהל, גם הסקסופון מצטרף בחדווה גדולה.

בסיום: ברי סחרוף שר ויונתן רזאל חוברים לזמיר ולשירת יחדיו ב"צמאה לך נפשי" (תהילים-הרבי מלובביץ'). לא ממש שיר קוהרנטי לאלבום, אבל – אקסלוסיבי, עומד בפני עצמו, מרומם נפשות.
דניאל זמיר בהופעה הזו נמצא באחת התקופות היותר ורסטיליות שלו, כנגן סקסופון ויוצר, שמחפש נקודות חיבור בין אמונה למוסיקה, מוסיקה של אמת שמגיעה מספירות שנוגעות באיזו שכינה, אבל זוהי קודם כל אמת שנובעת מהיוצר, מהכישרון לחבר את עצמו כגא'זיסט עם מוסיקה יהודית ומוסיקה ישראלית. החיבור הזה הגיע לערב הזה בעזרתם של נגני ג'אז מיומנים שנהנים יחד איתו לרקוד על כל החתונות ולהגיע לצמתים מוסיקליים, שמייצרים אנרגיות נגינה מוספות ושמחת חיים אותנטית.

רשימת שירים: טאקאסים פה + שלושים ושלוש, חמש מדרגות בנשמה, השר הממונה, חמישים וארבע, התקווה, התקווה ריפרייז, תתחנני אלי, שיר השומר, שיר געגוע לכאן, חמש עשה, צמאה לך נפשי

עיבודים והפקה מוסיקלית: דניאל זמיר

נגנים: זניאל זמיר – סקסופון סופרן ושירה, אמיר ברסלר – תופים, גלעד אברו – בס אקוסטי, תומר בר – פסנתר, קלידים

אורחים: ברי סחרוף (גיטרה ושירה ב"צמאה לך נפשי"), אביתר בנאי (פסנתר ב"תתחנני אלי", שירה ב"תתחנני אלי" וב"שיר געגוע לכאן"), יונתן רזאל (פסנתר ושירה ב"צמאה לך נפשי")

האלבום "אמן" כולו להאזנה בערוץ ה-YouTube שלנו!

בס"ד

היי כולם. סוף סוף אנחנו על המפה - האלבום "אמן" כולו להאזנה בערוץ ה-YouTube שלנו!

האלבום הזה הוא האלבום הראשון שעשיתי בארץ ושבעצם החזיר אותי לארץ. הוא האלבום שהתחיל את כל מה שאני עושה היום בארץ וגם חיזק מאוד את מה שאנחנו עושים בחו"ל. תיהנו! ותשמרו על קשר! דניאל

האזנה עריבה > https://goo.gl/nLM3ei

עדכונים!

בס"ד

הי אנשים טובים!

אז ברוך השם הדיסק החדש כבר תיכף יוצא וההתרגשות עולה..!

כבר הוצאנו סינגעל אחד, את "שיר געגוע לכאן" עם אביתר, ובקרוב, ב"ה, הסינגעל הבא.

הופעות השקת האלבום גם כבר הולכות ונסגרות, בימים הקרובים נעדכן בל"נ!

אז תישארו בקשר לקבל את כל העדכונים שתרצו ב"ה..

 

אהבה רב

דניאל

האלבום "חי" תיכף יוצא!!

בס"ד

איזה התרגשות! בעוד קצת יותר כחודש בל"ג בעומר הבעל"ט אנחנו מוציאים את האלבום העשירי של הזמיר, ושמו "חי". האלבום הוקלט בהופעה חיה בזאפה ירושלים ות"א עם הרביעיה בפענומענלית ועם אורחים מדהימים, אביתר בנאי, ברי סחרוף ויונתן רזאל. 

השבוע אנחנו מוציאים סינגעל ראשון מתוך האלבום ב"ה, "שיר געגוע לכאן", עם אביתר.

בקרוב כאן קישור לסינגעל וגם קליפ

 

תהיו בקשר

 

לא לשכוח שאפשר לכתוב לי ישירות כאן מהאתר דרך "צור קשר".

 

אהבה רבה

 

פסח כשר ושמח!

 

דניאל

אלבום חדש בקרוב ב"ה!!

בס"ד

חברים וחברות בקרוב מאוד אנו מוציאים את האלבום העשירי שלי. זהו אלבום הופעה חיה עם הרביעייה האימתנית הכוללת את תומר בר בפסנתר, גלעד אברו בבס ואמיר ברסלר המדהים בתופים פלוס אורחים מיוחדים משגעים!! בעתיד הקרוב אני מקווה לשים כאן באתר ב"ה איזה טעימת אודיו..

 

אהבה רבה

דניאל

האתר שלנו באויר!

בס"ד

הי כולם!

סוף סוף זה קרה..! יש אתר אינטערנעט לדניאל זמיר. אתם מוזמנים להיות שותפים, לקבל עדכונים על מה שקורה ואף להתכתב איתי בחזרה. כתובת האתר היא danielzamir.com ואילו כתובת המעייל הישירה שלי לכל מה שתרצו להגיד הינה daniel@danielzamir.com

נשתדל לעדכן ב"ה על כל מה שחשוב ולתת מענה לכל השאלות וההארות וכו'.

 

אהבה רבה!

 

דניאל